Wawel S.A. on uhke oma traditsioonide üle, mis ulatuvad 19. sajandi lõppu. Adam Piasecki asutas kondiitritoodete ettevõtte Krakówis 1898. Aastal 1910 avas ta, kui tunnustatud kondiiter, šokolaadivabriku. Piasecki tooted on muutunud peene maitse ja kõrge kvaliteedi sünonüümiks.

Esimene firmapood avati Krakowis Main Market Square’il kus ka teised tuntud Euroopa maiustuste tootjad hakkasid avama oma filiaale. Pischinger Chocolate Factory avati 1922, millele järgnes Suchard Chocolate Factory 1925. Pärast Teist maailmasõda ühendati kolm konkureerivat tehast ja 1951 asutati Wawel Confectionery Plant.

Peagi sai tehasest üks edukamaid maiustuste tootjad Poolas. 1914.a. tuli tootmisliinilt päevas 1 500 kg maiustusi. Ettevõte pakkus üle 100 erineva toote. Iga toodet kaunistas elegantne pakend. Igal tehasel oli erinev tootmisprofiil. Tehas nr 1 tootis peamiselt pralineed, šokolaadikompvekke ja šokolaadipulki. Tehas nr 2 tootis šokolaaditahvleid, täidetud šokolaade, karamelle ja kakaod. Tehas nr 3 tootis peamiselt vahvleid ja “Michałki” komme. Aastal 1992 otsustas valitsus ettevõte erastada, mis oli tingitud turu nõudlusest ja muutuvast majandusolukorrast.

Selle ümberkujundamise tulemusena loodigi Wawel SA. Läbimurde hetk saabus Wawelile, kui ettevõtte aktsiad noteeriti Varssavi börsil 11. märtsil 1998. 2006.a. koliti tootmishoone Krakowist välja. Seda otsust mõjutas tugevasti Wawel SA dünaamiline kasv kondiitritoodete turul. Waweli SA uus tehas asub ligi 6 hektaril Dobczyce tehnopargis. Ettevõtte peakorter on endiselt Krakówis.

Kommikeskus OÜ-l on rõõm ja au olla Waweli kvaliteedi ainuesindaja ja ditribuutor Eestis ja Lätis.

[caldera_form_modal id=”CF55ffc906c5403″ type=”button” width=”500″]Saada päring [/caldera_form_modal]