Windel GmbH & Co. KG on Euroopas asuv kondiitritootja, mis tegutseb kõikides maailma piirkondades ja on tuntud oma loominguliste ja uuenduslike kingituste poolest.
Windel võib pidada ennast pika ajalooga ettevõtteks. See asutati 1900. aastal ja jäi eelmise sajandi 60ndateni piirkondlikuks maiustuste ja kangete alkohoolsete jookide hulgimüüjaks.
Alates 1968. aastast hakkavad Alfred Windel ja tema abikaasa Mechthild Windel arendama kingituste ideed: maitsvad kommid loomingulises ümbrises, milleks oli sageli mingi täiendav ostjale meeldiv toode, näiteks armas plüüsist mänguasi lastele või kena kinkekorv täiskasvanutele.
Mitmete uuenduslike ideede tulemusena kasvas ettevõte dünaamiliselt. 1986. aastal täienes tootevalik šokolaadiga täidetud advendikalendritega. Selles segmendis on Windel tõeliselt ülemaailmne liider, pakkudes ainulaadsete ja loominguliste disainilahendustega advendikalendreid.
Tänapäeval pakub Windel sobivaid magusaid kingitusi igaks tähtpäevaks ja kõigile sihtrühmadele. Toodete hulgas on palju populaarseid klassikuid, mis on juba osa traditsioonist. Kuid tootearendus tagab pidevalt uute ideede ja uuenduslike tootekontseptsioonide lisandumise.
Nii et igal aastal võivad kliendid oodata uusi arenguid. Windel ekspordib oma tooteid üle maailma rohkem kui 50 riiki. Fred Windel juhatab äritegevust juba neljandasse põlvkonda.