Valter Bovetti (päritolult itaallane, kolis Prantsusmaale 1986.a.) alustas šokolaadi tootmist 1994.a. oma garaažis, valmistades šokolaadist naelu ja tööriistu. 2004.a. avati uus suur tehas Prantsusmaal Perigord’i regioonis – tootmine, õpikoda, muuseum ja kauplus kõik koos. Samal aastal pälvis Bovetti kakaopasta Pariisi näitustelt innovatsioonauhinna.

2005. aastaks oli Bovetti laisendanud eksporti üle Euroopa ja USA’sse. 2006.a. pälvisid Bovetti aperitiivšokolaadid Pariisi näitustelt taas innovatsiooniauhinna. 2011. aastaks eksportis Bovetti oma tooteid 37 riiki. 2012. aastaks on Bovetti saanud Fairtrade sertifikaadi oma orgaanilistele toodetele, mis on toodetud Dominikaani Vabariigist pärit kakaooast.

Bovetti tootmises kasutatav kakaouba on pärit põhiliselt kolmest riigist – Ecuadorist, Ghanast ja Papuast. Tootmises kasutatakse puhast kakaovõid ja ei lisata teisi taimseid rasvu, samuti ei kasuta tehas alates 2008. aastast sojaletsitiini. Kõik toodete koostisosad valitakse alati suurima hoolega – kreeka pähklid Perigord’ist, meresool Guerande’st, tšilli d’Espelette’st jne. Kõik kasutatavad toiduvärvid on looduslikud.

Bovetti toodab erinevas suuruses šokolaaditahvleid, šokolaadiga kaetud erinevaid pähkleid ja puuviljatükke, aperitiivšokolaade ehk šokolaadiga kaetud roseepipraid, espelette tšillit jm., mida sobib kasutada aperitiiviks klaasi veini või šampanjaga või lisada liha- või kalaroogadele või siis hoopis magustoidule (jäätisele või sorbetile).

Veel toodab Bovetti VERITABLE® šokolaadikreeme, Bimbi® šokolaadikujukesi ning erineva maitse ja kujuga Bovetti pastasid®, sest Valter Bovetti aitas lapsepõlves isal, kes pidas Piedmontis restorani, igal pühapäeval pastat valmistada.

Kõik Bovetti tooted vastavad HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point) kvaliteedistandardile.